Trigerinių taškų masažas – tai greičiausias būdas atsikratyti skausmų. Masažas efektyviai veikia skausmingus taškus, padeda atsikratyti įtampos raumenyse. Atstato kraujo bei limfos cirkuliaciją.

Trigerinis taškas – skausmingas taškas. Raumuo įsitempęs, susitraukęs ir nebesugeba sugrįžti į pradinę formą dėl ilgalaikio ir pastovaus alinimo. Raumenyje sutrinka kraujotaka ir limfos cirkuliacija. Liečiant raumenį jaučiamas sukietėjimas, raumeniniai „voleliai” ar „mazgeliai”. Susidaro itin skausmingi taškai.

Tokie trigeriniai taškai susiformuoti gali ir raumenyse, ir fascijoje (plėvėje, dengiančioje raumeninius audinius). Dažniausios raumenų įtampų zonos yra užpakalinė kaklo-menčių zona, krūtinės, pečių raumenys, nugaros apatinė dalis, sėdmenys, blauzdos, priekinė šlaunų dalis.

Pagrindinės trigerinio taško susiformavimo priežastys:

  • netaisyklinga laikysena – susidaro raumenų disbalansas, atsiranda nugaros skausmai;
  • nejudrus sėdimas darbas – sėdime susikūprinę, palinkę į priekį, nekeičiame pozų, būname tarsi sustingę;
  • netaisyklingi judesiai ir padėtys sporte – neapskaičiuotas fizinis krūvis.

Trigerinių taškų masažas – puiki priemonė įsitempusių, susitraukusių raumenų atpalaidavimui, padėsiantis atsikratyti skausmų.

Masažo kursą sudaro 5 – 10 procedūrų. Patartina kursą pakartoti vieną kartą į pusmetį, gali būti atliekama dažniau, priklausomai nuo masažuojamojo būklės ir pakenkimo laipsnio. Procedūros atliekamos kasdien arba kas antrą dieną pagal poreikį, amžių, būklę.

Masažo trukmė: ~ 45 min.

Masažo metu naudojamos priemonės: masažo aliejai, eteriniai aliejai arba nuskausminamieji Aloe Vera geliai.

sveikatos harmonija