Pėdų masažas, kitaip dar žinomas, kaip kojų taškų masažas, taškinis kojų masažas. Pėdose yra kelios dešimtys taškų, kuriuos masažuojant veikiami nervų sistemos impulsai. Šie impulsai pasiekia tam tikrus vidaus organus, padeda aktyvuoti imuninę sistemą.

Pėdos – žmogaus kūno pamatas.Visi svarbiausi vidinių organų taškai ir yra išsidėstę žmogaus pėdose. Juos veikiant galima pagerinti savijautą, užkirsti kelią įvairioms ligoms. Masažuojant tam tikrus taškus galima pašalinti galvos skausmą, pagerinti miego kokybę.

Atliekant pėdų masažą, masažas pradedamas nugarinio pėdos paviršiaus glostymu, tada glostoma visa pėda. Toliau taikomas trynimas krumpliais padui nuo kulno linki pirštų ir atgal. Trinami pirštai ir nugariniame ir priekiniame paviršiuose. Trinamas ir priekinis pėdos paviršius pirštų pagalvėlėmis taip šildomi tarpadikauliniai  raumenys ir delniniu paviršiumi šildomi paviršiniai pėdos raumenys. Maigomas nugarinis pėdos paviršius nuo kulno link pirštų nykščių pagalvėlėmis pado vidurio linija, taip pat krumpliais kylant ir leidžianstis pado paviršiumi, taikomas audinių tempimas išilgai ir skersai pado taip pat paspaudimai į padą. Visa tai kaitaliojama su glostymu. masažuojami pirštų sąnariniai paviršiai pagal laikrodžio rodyklę. Pamasažavus kiekvieną piršto sąnarį visas pirštas paglostomas apimančiu žiediniu paviršiniu glostymu. Masažuojamas kulnas ir achilo sausgyslė trinama ir maigoma aplink kulną sukamaisiais judesiais ir achilo sausgyslė išilgai jos. Masažuojama aplink čiurnos sąnarį sukamaisiais judesiais. Pėdos masažas užbaigiamas vibracija ir glostymu, siekiant nuraminti suaktyvintus audinius.

Pėdų masažas labai naudingas

  • kai jaučiamas raumenų įsitempimas,
  • raumenų spazmai,
  • vargina kojų skausmai,
  • juntamas nuovargis, stresas,
  • nuolat jaučiama įtampa, padidėjęs nervingumas,
  • sergama išsėtine skleroze,
  • rekomenduojamas ir vaikams, ypatingai sergantiems autizmu, psichinėmis ligomis.

Masažo trukmė: ~ 40 min.

Masažo metu naudojamos priemonės: masažo aliejai, eteriniai aliejai arba nuskausminamieji Aloe Vera geliai.

sveikatos harmonija