Individualizuotas kūdikių masažas kliento namuose atliekamas gydomojo masažo specialistui – kineziterapeutui atvykus į namus.

Kūdikių masažas pradedamas viso kūnelio glostymu paguldžius vaikelį ant nugarytės, pradedant galvyte slenkant krūtine per rankytes iki pėdučių. Atskirai glostoma krūtinės ląsta nuo vidurio linijos iki pečių ir rankyčių. Masažuojamos rankytės ir plaštakos taikant trynimą, maigymą ir glostymą. Masažuojama krūtinės ląsta ir pilvukas, pilvukas masažuojamas pagal laikrodžio rodyklę. Toliau masažuojamos kojytės nuo šlaunų link pėdučių taikant glostymą, trynimą ir maigymą. Vaikelis apverčiamas ant pilvuko ir masažuojama nugarytė taikant glostymą, trynimą ir maigymą. Pereinama iki kojyčių nugarinio paviršiaus jos masažuojamos taip pat kaip ir iš priekinio paviršiaus, užbaigiama pėdučių paspaudimais. Visas masažas užbaigiamas kūnelio glostymu.

Kūdikių masažas gali pagerinti mažylio limfotaką, virškinimą, raumenų tonusą, jų jėgą ir elastingumą, paskatinti vystymosi ir augimo procesus, palengvinti kvėpavimą ir esant šiems sveikatos sutrikimams:

  • kreivakaklystė;
  • bambutės išvarža;
  • centrinės nervų sistemos susirgimai;
  • skoliozė;
  • šleivapėdystė;
  • plokščiapėdystė.

Masažas reikalingas ir neišnešiotiems kūdikiams – procedūros padeda žymiai greičiau atsistatyti nusilpusioms mažylio organizmo funkcijoms. Tačiau pakitęs kūdikėlio raumenų tonusas – mažylis nuolat įsitempęs ar suglebęs – yra dažniausia priežastis, dėl kurios jiems reikalingi masažai.

Jei kūdikio raumenų tonuso nukrypimai nedideli, pakanka masažo ar gydomosios mankštos. Kai raumenų tonusas per didelis, skiriamas raumenis atpalaiduojantis masažas. Kai raumenų tonusas per mažas, kūdikiams skiriamas raumenis stimuliuojantis masažas.

Naudojamos masažavimo technikos: glostymas, trynimas, maigymas.

Masažo kursą sudaro 10 procedūrų. Patartina kursą pakartoti vieną kartą į pusmetį, gali būti atliekama dažniau, priklausomai nuo masažuojamojo kūdikio būklės. Procedūros atliekamos kasdien arba kas antrą dieną pagal poreikį, amžių, sveikatos būklę.

Į procedūros kainą įeina:

Kineziterapeuto – masažuotojo atvykimo į namus laikas: 20 – 30 min.

Masažo trukmė: ~ 30 min.

Masažo metu naudojamos priemonės: aliejus arba alavijo losjonas.

sveikatos harmonija