Galvos masažas yra vienas geriausių būdų pašalinti įtampą, galvos skausmą, atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos. Atliekant galvos masažą, masažuojama ir kaklo bei pečių sritis. Šioms vietoms dažniausiai tenka daugiausiai įtampos, o tai veikia ir galvą. 

Reguliariai atliekamas galvos masažas padeda

  • geriau aprūpinti smegenis deguonimi ir žinoma, maistinėmis medžiagomis,
  • padeda atsipalaiduoti,
  • pašalina galvos skausmus.

Masažas pradedamas galvos glostymu ir trynimu, kuris suaktyvina mikrocirkuliaciją audiniuose, maksimaliai juos  sušildo ir atpalaiduoja.

 Masažas tęsiamas masažuojant momentkaulyje esančius gumburus sukamaisiais judesiais masažuojama link kaktikaulio linijomis. Tuomet masažuojama nuo galvos vidurio linijos link ausų sukamaisiais judesiais.

Kartojamas masažavimas  išilgai galvos link kaktikaulio, masažuojama kakta, antakių lankas leidžiamasi iki smilkininės duobės, pastaroji masažuojama pagal laikrodžio rodyklę sukamaisiais judesiais leidžiamasi ties ausimis iki speninės ataugos ir toliau leidžiamasi kaukolės pamatu iki stuburo keterinių ataugų.

Tuomet masažuojama kaklo sritis tiesiamieji, lenkiamieji ir sukamieji raumenys. Pabaigoje masažo suimami plaukai išilgai, skersai ir pastrižai galvos tarp masažuotojo pirštų ir šiek tiek patempiami į viršų. Visos procedūros metu naudojama maigymo technika siekiant mažinti raumenų įsitempimą, aktyvinti kraujotaką ir limfos tekėjimą, aktyvinti medžiagų apykaitą ir gerinti odos elastingumą, skatinti plaukų folikulų aktyvumą. Maigymas ir glostymas pagrindinėje procedūros dalyje keičia vienas kitą. Masažas užbaigiamas vibracija ir glostymu, siekiant nuraminti suaktyvintus audinius.

Masažo kursą sudaro 5- 10 procedūrų. Patartina kursą pakartoti vieną kartą į pusmetį, gali būti atliekama dažniau priklausomai nuo masažuojamojo būklės ir pakenkimo laipsnio. Procedūros atliekamos kasdien arba kas antrą dieną pagal poreikį, amžių, būklę.

Masažo trukmė: ~ 20 min.

Masažo metu naudojamos priemonės: masaž

sveikatos harmonija